MarkaLand Rover
ModelRange Rover Velar
Yıl2018
Fiyat654.000,00 ₺
4 × 4Evet
Ekonomi
Konfor
Hız
Detaylar


Görüntülenen fiyat tahmini olup, güncel fiyat için lütfen üretici firma ile görüşünüz.

VELAR

Velar
27-02-2018 447

Velar, sizce de değişik bir isim değil mi? Velar Latince velare kelimesinden türetilmiş arkasında tarih olan bir kelime. Land Rover 1960’lı yıllarda kimliğini gizlemek istiyor ve Velar(gizlemek) kelimesini kullanıyor. Peki Land Rover zaten bir çok çeşit SUV üretirken neden Velar, model gamına girdi diye sorarsak hem lüks hem de şık ama Range Rover Evoque’dan da daha büyük ve gene spor çizgileri taşıyan bir Range Rover arayışına cevap vermek için şeklinde bir cevap mantıklı olabilir.


Fiyat ve Yakıt Tüketimi

Range Rover Velar fiyatlı mı fiyatlı. Zeten zengin ve pahalı hissetmek tercih sebeblerinden biri değil mi? Dizel ve benzinli birçok motor seçeneği mevcut. 240 hp’lik 2.0 litre çift turbolu dizel modelinde direksiyonun başına geçme şansını yakaladığımız Velar yakıt tüketiminde de doğru bir noktada.


Kabin

Kabine ilk girdiğinizde aslında daha çok hibrit ya da elektrikli modellerde genellikle görülen bir teknoloji yumağı ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Tabi bu yumağı negatif anlamda algılamayın. Dokunmatik ve grafiksel destekli kontroller her seviyede sürücü için zamanla alışılabilecek durumda. Ön konsolda ve ona paralel aşağı kısımda 2 adet dokunmatik ekran mevcut. Evet 2 tane. Sizce de 2 birden daha iyi değil mi? Land Rover için bu şekilde olduğu anlaşılıyor. Bunun yanında sürüş modlarını mesela off-road gibi ve klimayı kontrol edebileceğiniz kontroller mevcut. Herşey elinizin altında. Yani mühendisler burada da iyi çalışmışlar. Dokunmatik ekranlarda merkezileştirme sonucunda çok fazla düğme barındırmayan minimalist bir tasarıma kabinde ulaşılmış. Tam bir teknolojik ofis havasında hatta Wifi HotSpot bile yapabilen bir teknolojik altyapısı var. İçerideki özellikler konusunda anlatacak çok şey var ama çok uzatmıyoruz.

Kabinde kalite çok yüksek ama elinizi aşağılarda gezdirdiğinizde bazı sert plastik parçalar bulabilirsiniz. Tabi bu kadar aşağılarda işimiz ne? (:

Ek olarak elektrikli direksiyon ve koltuk konumlandırma ile doğru sürüş pozisyonunuzu bulabilirsiniz. Son olarak arka taraf bir makam arabası gibi çok çok geniş değil. Baş mesafesi geniş ama diz mesafesi için aynı durum söz konusu değil. Bu durumda şöförünüzün yerine sizin direksiyona geçmeniz bizce Velar için daha makbul. Bu sürüş zevkini kimseyle paylaşmayın.


Emniyet

Akıllı acil fren sistemi, adaptif hız sabitleme ve trafik işaretleri algılama sistemlerine sahip olabilirsiniz. Tabi bunların hepsi standart değil.


Sürüş İzlenimi

2.0 litre dizel versiyonu büyükçe bir araba için yeterli ataklığı sağlarken aynı zamanda ekonomik / çevreci yakıt tüketimi vaad ettiğinden dengeli bir noktada. Sürüş sessiz ama bir Audi Q7 daha sessiz gibi. Çok ince bir nüans var.

Sürüş hissi ne kadar spor bir tasarıma sahip olsada bir Porsche kadar spor hisli olduğunu düşünmüyoruz. Büyük bir araba sürdüğünüzü hissediyorsunuz. Spor mod size atiklik konusunda yardımcı oluyor. Ayrıca adaptif süspansiyonlar hemen sizi asfalta yaklaştırıyor. Zaten Range Rover ruhunu bir Porsche ruhu ile çarpıştırmak bize burada da itici geliyor açıkcası.

Land Rover’ın klasik halini almış arazi performasını Velar da başarı ile günümüze taşıyor. 600 – 650 mm su geçiş derinliği, efsanevi AWD tüm terkerlerden çekiş özelliği ve off-road modu ile her koşulda güvenli şekilde sizi istediğiniz yere ulaştırıyor. Havalı süspansiyonlar ile 24 cm’ye kadar yerden yükseklik elde edebiliyorsunuz. Biz onu çamur ve taşraya sokamadık belki bir dahaki sefere (:


İlk Araba Mı?

Çizdiğinizde aman ne olacak yarın bir tane daha alırım ya da zaten benim özel geniş bir garajım var park da neymiş gibi düşünceleriniz var ise neden olmasın? (:


Aile Arabası Mı?

Ailenizi lüks içinde bir yerden bir yere götürmek ve zengin imajınızı bu araba ile yollarda da taşıyıp tamamlamak istiyorsanız tabiki evet.


Park Etme

Otomatik park etme sistemleri size yardımcı olacaktır.


İmaj ve Tasarım

Tasarımı çok akıcı ve göz alıcı. Fazla söze gerek yok.


Alternatif Modeller

BMW X4

Audi Q5

Lexus RX


Önemli Uyarı: İçerikte bahsedilen araba modeli yurtiçi veya yurtdışında incelenmiş olup, bulunduğunuz ülkede bu özellikler mevcut olmayabilir. Tam özellikler için lütfen üretici firma ile görüşünüz.