MarkaLand Rover
ModelEvoque
Yıl2018
Fiyat481.000,00 ₺
4 × 4Evet
Ekonomi
Konfor
Hız
Detaylar


Görüntülenen fiyat tahmini olup, güncel fiyat için lütfen üretici firma ile görüşünüz.

EVOQUE

Evoque
28-02-2018 551

Evoque modern tasarımı ile dikkat çeken bir model. 2008’de bir motor şovda sunduğu Land Rover´ın LRX konsept tasarımının hayat bulması şeklinde özetleyebiliriz. Gayet havalı bir model. Şimdi convertible modeli ile daha da havalı oldu. Land rover’ın küçük ve sportif üyesine yakından bakalım.


Fiyat ve Yakıt Tüketimi

Benzinli ve dizel motor seçenekleri ile sunuluyor. Arabanın fiyatı diğer Land Rover modellerine göre bir parça daha az fiyatlı. 4 kapı 9 ileri otomatik vites 2.0 litre TD4 dizel versiyonunu sürdüğümüz Evoque genel olarak yakıt ekonomisi sağlayan bir araç. Tabi yakıt tüketim değerleri ondan ne istediğinizle direk bağlantılı (:


Kabin

Range Rover klasik iç mekan lüksü ve konforu Evoque’da da devam ediyor. Elektrikli koltuklar gibi. Kullanılan malzemeler şaşalı. Sürüş pozisyonu muazzam. Bu yüzden ilk arabası olarak düşünenler için de ideal. Arka tarafta gene bir çok modelde olduğu gibi spor tasarım gereği arka camlar küçükce ve görüşü sınırlıyor. Fakat geri dönüş kameraları sayesinde zaten camdan da çok birşey görmeniz artık gerekmiyor. Konsola gömülü 8 inç dokunmatik ekran işini yapıyor. Otomatik’de vites kolu yok bunun yerine çevirmeli bir mekanizma ile kontrol ediliyor ki buna kapıldık. Bir harika. Eforsuz ve kolay konumlandırılabiliyor. Ek olarak ön koltukları çokca geri alabiliyorsunuz ve ön yolcular için muazzam bir bacak mesafesine sahip olabiliyorsunuz. Özellikle uzun boylu sürücüler için bunu belirtmek istedik.


Emniyet

Yaklaşan araç algılama ve kör nokta monitörü eğer sağınızdan solunuzdan bir araç size tehlikeli mesefede yaklaşıyor ise önlem alabilmeniz için sizi uyarıyor. Şeritten çıkma ve trafik işaretlerini okuma gibi özelliklere de sahip olabiliyorsunuz. Off-road tarafında ise eğim iniş kontrolü ya da su derinlik algılama sistemleri daha iyi kararlar almanız konusunda sizlere destek oluyor.


Sürüş İzlenimi

Sürpriz bir şekilde sport bir hatchback sürüş dinamiklerine yaklaşıyor. Direksiyonu keskin ve araba sizinle iyi konuşuyor. Böyle olmasına rağmen stabilize yola da çıktığımız Evoque kesinlikle Land Rover’ın off-road kriterlerine bağlı hareketler sergiliyor. Stabilize yolda bile güven verip yolda kaymıyor. Tabi bu onu ne kadar zorladığınızla alakalı. Biz limitleri çok zorlamıyoruz. 21,5 cm yere en yakın yeri ile rakiplerinin bir çoğundan önde. Kötü asfaltta tepeleri ya da çukurları hissetme meselesine gelince evet hissettiriyor ama makul seviyede. Özellikle daha büyük jantlarla tercih ederseniz konfordan fedekarlık etmeniz gerekebilir.


İlk Araba Mı?

İkler unutulmaz düşüncesinde ve sofistike de bir başlangıç yapmak isterseniz Evoque iyi bir tercih olabilir. Ayrıca hakim bir sürüş pozisyonuna sahip.


Aile Arabası Mı?

Bagaj bir hatchback kadar yani çok kalabalık olmayan bir aileye uygun olacaktır. Saklama gözleri avaraj. Torpido gözünde pek yer yok. Ortada konsolda kayan kapağı açtığınızda bardaklık yerleri var. Kapılara 1 litre gibi büyük şişeleri koyma ihtimaliniz pek yok. Arka kapılardan giriş biraz darca. Bir anda ben içeri atlayım derseniz sağa sola çarpabilirsiniz. Sanırım bir fikriniz olmuştur.


Park Etme

Paralel park destek sistemlerine sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu sistem parelel park yerinden çıkışta da size destek olup beğenimizi kazanıyor.


İmaj ve Tasarım

Land Rover’ın Range Rover Evoque’yi daha çok genç bakışları yakalaması temelinde tasarladığını düşünüyoruz. Başardı mı peki? Bizce kesinlikle. Yani çağdaş bir SUV’un nasıl çekici, çarpıcı ve ulaşılabilir olduğunu bize gösterdi.


Alternatif Modeller

Audi Q3

BMW X1

Mercedes GLA Serisi


Önemli Uyarı: İçerikte bahsedilen araba modeli yurtiçi veya yurtdışında incelenmiş olup, bulunduğunuz ülkede bu özellikler mevcut olmayabilir. Tam özellikler için lütfen üretici firma ile görüşünüz.