MarkaSeat
ModelToledo
Yıl2018
Fiyat89.400,00 ₺
4 × 4Hayır
Ekonomi
Konfor
Hız
Detaylar


Görüntülenen fiyat tahmini olup, güncel fiyat için lütfen üretici firma ile görüşünüz.

TOLEDO

Toledo
05-03-2018 504

Toledo Seat´ın kompakt sedan bir arabası. Genişletilmiş VW Polo platformunu kullanıyor ve 4,48 metre uzunluğuyla küçükce bir sedan da değil. Zarif ve mütevazi bir tasarımı var. Bundan da yola çıkarak daha çok aileleri hedef aldığını söyleyebiliriz. En son Seat Toledo´yu sedan olarak 1990´lı yıllarda Türkiye yollarında görmüştük.


Fiyat ve Yakıt Tüketimi

1.4 lt TSI 125HP DSG Start/Stop benzinli tek motor ve şanzıman seçeneği ile sunuluyor. Yakıt tüketiminde ekonomik olarak değerlendirilebilecek rakamlar yakalanabilir ama hibrit benzinli modellerle baş edemiyor. Hibrit araba teknolojisini her fırsatta anıyoruz çünkü hayatımıza beklediğimizden hızlı gireceklerini düşünüyoruz.
Seat Toledo´yı kısaca fiyat performans tarafında konumlanan bir araba olarak değerlendirebiliriz.


Kabin

Kabin sade fakat gerekli her şeyin bulunduğu bir yer. İçerisi enine boyuna gayet ferah ama gene dış tasarımı gibi mütevazi. Hacim olarak bu sınıfta zor bulunacak bir araç aslında. Bilgi-eğlence sisteminde opsiyonel olarak Full Link teknolojisine sahip olabiliyorsunuz. Sürdüğümüz araba ful olduğu için sunulan bilgi-eğlence ekranını beğendik. Ayrıca akıllı telefonlarınızla mirror (bilgi-eğlence ekranına telefon ekranını yansıtma) özelliğini de çalıştırabiliyorsunuz.


Emniyet

Emniyet konusunda Toledo taviz vermiyor. Opsiyonel olarak sahip olabileceğiniz Ön Bölge Asistanı önden bir çarpışma tehdidi söz konusu olur ise size öncelikle uyarı veriyor. Tehlike devam eder ise hafiften fren yapmaya başlıyor. Ek olarak Yorgunluk Tespit Sistem´leri de uzun yolculuklarda ara vermezseniz direksiyon tepkimelerinizi de izleyerek size uyarılar veriyor.


Sürüş İzlenimi

Eğlenceli değil ama huzurlu bir sürüş deneyimi var. Motor ve 7 ileri DGS şanzıman uyum içinde çalışıyor. Her gün karşılaşılabilecek bozuk yollarda tümseklerde averaj üstü bir performans sergilediğini söyleyemeyiz. Fakat gene de sınıfında yeterli.


İlk Araba Mı?

Özellikle taşıyacak da çok şeyin var ise çok düşünmeden bir Toledo´ya yakından bak.


Aile Arabası Mı?

Evet. Genişletilmiş platformu ile 550 litre büyükçe bir bagaj hacmi sağlıyor. Kabinin de gayet ferah olduğuna değinmiştik. Gerçek bir sedan.


Park Etme

Arka park sensörü standart ama ön park sensörü opsiyonel olarak sunuluyor. Fakat her halükârda park etmesi kolay. Özellikle geniş arka cam ideal görüş sağlıyor.


İmaj ve Tasarım

Opsiyonel olarak sunulan LED farlarla arabaya bir parça daha keskin bir görüntü katabilirsiniz. Daha öncede belirttiğimiz gibi zarif ve mütevazi bir tasarıma sahip.


Alternatif Modeller

Skoda Rapid

Opel Astra Sedan

Suzuki Baleno


Önemli Uyarı: İçerikte bahsedilen araba modeli yurtiçi veya yurtdışında incelenmiş olup, bulunduğunuz ülkede bu özellikler mevcut olmayabilir. Tam özellikler için lütfen üretici firma ile görüşünüz.