MarkaRenault
ModelClio
Yıl2018
Fiyat64.800,00 ₺
4 × 4Hayır
Ekonomi
Konfor
Hız
Detaylar


Görüntülenen fiyat tahmini olup, güncel fiyat için lütfen üretici firma ile görüşünüz.

REANULT CLİO EFSANELEŞME YOLUNDA İLERLİYOR

Reanult Clio Efsaneleşme Yolunda İlerliyor
26-03-2018 700

Clio, Renault modelleri arasında efsaneleşme yolunda ilerliyor. Günümüze kadar birçok gövde tipi ile karşımıza çıktı. Son yıllarda tasarımı ile daha da çok genç nüfusun dikkatlerini üzerinde topladı. Özellikle dizel motor seçenekleri ile yakıt ekonomisi tarafında sınıfına liderlik eden modellerden oldu. Yenilenen Clio artık bir Ford Fiesta ve VW Polo karşısında dişini göstermeye başlıyor.
Clio´ya yakından bakalım.


Fiyat ve Yakıt Tüketimi

1.5 dCi 90 hp EDC 6 ileri çift kavramalı otomatik vites seçeneğini sürdüğümüz Clio yakıt tüketiminde gayet cimri ve ekonomide liderlik ediyor. Hem şehir içinde hem de uzun yolda sizi tüketimde üzmüyor.


Kabin

Kabin genel olarak ferah ama çok pahalı ve lüks bir yerde kesinlikle hissettirmiyor. Dışarıdaki yenilikçi dizayn çizgileri içeride de devam ediyor. Gösterge paneli gibi. Sade ama aradığınız her şey var. Üç kollu direksiyon sportif ve dinamik ruhu içeriye taşıyor. Bilgi-eğlence dokunmatik ekranı orta tarafta klima ve hava çıkışları bulunan büyük ve şık bir çerçeve içerisine konumlandırılmış. Havalandırma sistemi çıkışları bilgi-eğlence ekranının altında ve ideal noktasından bizce biraz aşağıda kalıyor.


Emniyet

Emniyet konusunda sınıfının standartlarını tam olarak karşılıyor. Acil Fren Destek Sistemi, ESP ve diğer beklenen güvenlik özellikleri mevcut.


Sürüş İzlenimi

Sürüş akıcı, dCi dizel motorun sesi içeride düşük hızlarda dahi duyuluyor. Sessiz bir kabin denemez. Direksiyon tepkileri size arkada ve önde ne olduğu konusunda net bilgi veriyor. Yani ideal yanıtlar veren bir direksiyon sistemine sahip. Virajlarda biraz yatıyor. Yola tutunuşu gayet iyi ve size güven veriyor. Bozuk yollarda ve hız kesici tümseklerde yolculuk konforu averaj bir noktada.


İlk Araba Mı?

İyi bir fikir (:


Aile Arabası Mı?

Bagaj ve kabinde saklama yetenekleri kısıtlı ama genç bir çift için 300 litre bagaj hacmi ile yeterli olacaktır.


Park Etme

Önde görüşü kısıtlayan noktalar olabilir. Daha iyi görüş sağlayan modeller gördük. Fakat arabanın boyutları itibarı ile alıştıktan sonra çok kolay oluyor.


İmaj ve Tasarım

İmaj kesinlikle yenilikçi ve özellikle genç bakışları yakalıyor. Arka kapı kollarının kapı üzerinden yukarı taşınması coupe ruhunu 4 kapı hatchback´e taşıyor. İç kabin ve dışarıda br çok kişiselleştirme özellikleri sunuyor.


Alternatif Modeller

Opel Corsa

Seat Ibiza

Ford Fiesta


Önemli Uyarı: İçerikte bahsedilen araba modeli yurtiçi veya yurtdışında incelenmiş olup, bulunduğunuz ülkede bu özellikler mevcut olmayabilir. Tam özellikler için lütfen üretici firma ile görüşünüz.