MarkaSeat
ModelAteca
Yıl2018
Fiyat143.000,00 ₺
4 × 4Evet
Ekonomi
Konfor
Hız
Detaylar


Görüntülenen fiyat tahmini olup, güncel fiyat için lütfen üretici firma ile görüşünüz.

KIRMIZI ONA ÇOK YAKIŞIYOR. SEAT ATECA

Kırmızı Ona Çok Yakışıyor. Seat Ateca
01-04-2018 961

Ateca Seat´ın ilk SUV´u olarak karşımıza çıkıyor. Tiguan ile bir çok ortak parça paylaşıyor. Yani Seat bir anda sıfırdan Ateca´yı tasarladı dersek gerçekci olmayacaktır. Tasarım olarak diğer VW Grubu kuzenlerinden daha agresif ve sporcu olduğunu söyleyebiliriz.


Fiyat ve Yakıt Tüketimi

1.4 EcoTSI 150 hp benzinli DGS otomatik şanzımanlı ve 1.6 TDI 115 hp manuel şanzımanlı ile yola devam edebilirsiniz. Dizel seçenek çevreci ve emisyonu düşük. Benzinli model ise daha çok performans noktasında ama gene de yakıt tüketimi konusunda taktiri hak ediyor.


Kabin

Sürücü odaklı bir tasarım tercihi seçilmiş. Kırmızı tuş aydınlatma bir Seat klasiği ve içeride sportif bir his yaratıyor. Birçok kontrol düğmeleri VW´den alınmış. Yani bu noktada özel bir tasarım yok. Kabindeki malzeme kalitesi bir Kia Sportage ve Nissan Qashqai´yi yakalıyor. Yumuşak malzemeler bolca kullanılmış.

Bilgi-eğlence ekranı gayet duyarlı ve size zamanında cevap veriyor. Menüler mantıklı ve aradığınızı bulabiliyorsunuz. Sürücü odaklı tasarımdan dolayı da olacak ulaşması ve dokunması kolay.
Işıklandırmalı torpido gözü ve iç aydınlatma renkleri seçimi gibi fonksiyonlar konfor özellikleri tamamlayan hoş ayrıntılar olarak gözümüze çarpıyor.

Sürüş pozisyonunu Ateca´da ayarlamak çok kolay. Direksiyonun konumu, koltuğun mesafeleri ve pedallar pozisyonları iyice ölçülüp biçilip ayarlanmış. Uzun boylular için de koltuklar bir hayli geri alınabiliyor. Yani sorun yok. Bir VW Tiguan´dan kapıları daha genişçe ve içeri girip çıkmak daha kolay. Arkada da baş mesafeleri genişçe ve arka tarafta ortada oturan üçüncü kişi içinde enteresan bir şekilde bacaklar için fena sayılmayacak yer var. Ek olarak sürücü için görüş açıları da muazzam bir yol ve çevre görüşü sağlıyor.

Koltuklarda yan destekler kendini diğer modellere göre daha fazla hissettiriyor bu da performanslı bir sürüşte sağa sola kaymanızı engelliyor.


Emniyet

Şehir içi Acil Frenleme Fonksiyonu ile Ön Bölge Asistanı, İkincil Çarpışma Freni, ve Yorgunluk Tespit Sistemi gibi üst düzey güvenlik özelliklerine sahip olabilirsiniz.


Sürüş İzlenimi

Benzinli 7 ileri otomatik versiyonunu sürdüğümüz Ateca akıcı bir şekilde hareket ediyor ve motor gücü dinamik ruhu tam olarak destekliyor. Motor gayet sessiz. Sürüş esnasında araba sizinle iyi konuşuyor ve pek yerden yüksek bir SUV olduğunu size hissetmiyor ki bu güven ve yol tutuş hissini pekiştiriyor. Rakibi bir Nissan Quashqai´den daha iyi ama Toyota C-HR´ı yakalaşsa da bizce geçemiyor.
Yol / lastik sesi içeri bir parça alınıyor. Burada Ateca´nın geniş lastik tabanının da etkisi olduğunu düşünüyoruz. Bir Tiguan kadar sessiz değil ama yolda daha iyi duruyor. Burada yere en yakın yerinin yaklaşık 19cm olduğunu belirtelim. Ayrıca Seat Ateca´ya 4Drive olarak sürüş modları sunun 4 tekerlekten çekiş sistemi ile de sahip olabiliyorsunuz.


İlk Araba Mı?

Mümükün ama bir de yeni Seat Arona´ya göz atın.


Aile Arabası Mı?

500 litre kadar bir bagaj var . Saklama yetenekleri averaj ama kapılar geniş inip binmek kolay. Spor ruhu taşıyan bir aile arabası olur.


Park Etme

Kolay.


İmaj ve Tasarım

Tasarımı diğer VW grubu kuzenleriyle karşılaştırıldığında daha sportif ve genç bir ruhu temsil ettiğini söyleyebiliriz. Daha agresif bir tasarım ama VW Grup kalitesinden de çok uzaklaşmak istemiyorsanız iyi bir seçenek olabilir.


Alternatif Modeller

Kia Sportage

VW Tiguan

Ford Edge


Önemli Uyarı: İçerikte bahsedilen araba modeli yurtiçi veya yurtdışında incelenmiş olup, bulunduğunuz ülkede bu özellikler mevcut olmayabilir. Tam özellikler için lütfen üretici firma ile görüşünüz.