MarkaHonda
ModelCivic Hatchback
Yıl2018
Fiyat363.600,00 ₺
4 × 4Hayır
Ekonomi
Konfor
Hız
Detaylar


Görüntülenen fiyat tahmini olup, güncel fiyat için lütfen üretici firma ile görüşünüz.

HONDA CİVİC HATCHBACK İLE COUPE SEDAN´A YENİ BİR YORUM

Honda Civic Hatchback ile Coupe Sedan´a Yeni Bir Yorum
25-04-2018 1360

Yeni Honda Civic onuncu nesil ile karşımızda. Şimdi daha geniş, daha yere yakın ve daha uzun. Krasorde öne çıkan değişikler kayda değer. Sürüşe etki eden önemli bileşenlerden süspansiyon sistemini de tamamen değiştirdi.

Şimdi bu göze çarpıcı Coupe hatchback tasarımına sahip yeni Civic´i süssüz bir Skoda Octavia ya da bir VW Golf ile karşılaştırmanın pek bir anlamı artık yok. Daha sofistike bir araba ile karşı karşıyayız. Japonların bir yönünü çok seviyoruz. Keskin şekilde değişiklik yapıp yeniyi denemekten korkmuyorlar. Yani cesaret onların kanında var.

Civic´in Type R GT versiyonuna 320 PS´lik bir makineye de sahip olduğunu görünce gerçekçi rakibinin bir BMW 4 Serisi Gran Coupe olmaması bizce içten bile değil.

Ve böylece Civic, coupe sedan ya da hatchback arayışı içerisinde olan sürücülerin hedefine otutturuyoruz.


Fiyat ve Yakıt Tüketimi 5 / 3

CVT şanzıman yakıt tasarrufu sağlasa da öyle kayda değer bir tasarruf zor görülüyor. Büyük bir hatchback olduğunu düşündüğümüzde makul seviyelerde bir tüketimi mevcut ama rekabetçi değil.


Kabin 5 / 4

İlk görüşte sürücü odaklı tasarlandığı izlenimini verse de (hani kontrollerin sürücüye dönük olduğu tasarım) aslında değil. Bu fikir orta havalandırma çıkışlarının yarattığı bir göz yanılması olarak kalıyor.

Sürücü koltuğuna oturduğunuzda ya bu pedallar vites nerede gibi bir soru sormanıza gerek kalamadan sağ eliniz vites kolunu bulmuş ve ayaklarınız pedallarda yerini almış oluyor. Hani sinemada bir filme gittiğinizde solon boş ise en iyi görüşlü koltuğa oturmaya çalışırsınız ya. Zaten Civic´de yüksek ve en iyi görüşün olduğu koltuğa oturmuşsunuz bile. İşte öyle bir şey.

Dokunmatik ekran ortada konumlandırılmış ve hemen altında klima kontrolleri rahatça erişilebilir sizi bekliyor. 7" ekranda çözünürlük eh işte. Öyle çok göze hoş gelen grafik ve ikonları da yok ama iş görür.

İçeride malzeme kalitesi bizce gayet yüksek. Alman rakiplerine kafa tutuyor. USB portu ve telofonunuzu koyacağınız yerler akıllıca konumlandırılmış. Rahat.

Arka tarafta diz mesafesi geniş ama baş mesafesi o kadar da cömert değil. Biraz arka camlarda küçük kaldığından arkada çok ferahlık beklemeyin.


Emniyet 5 / 3

Aranan temel özellikler mevcut. Bir radarlı uyarlanabilir (adaptive) hız sabitleyici iyi olacaktı ama maalesef. Harekete Duyarlı Elektrikli Direksiyon Sistemi ve yokuş kalkış desteği gibi sistemlere sahip olabiliyorsunuz.


Sürüş İzlenimi 5 / 4

CVT şanzıman normalde sıradan yani daha huzurlu bir sürüş vadederken Civic Hatchback´de farklı olarak daha eğlenceli ve motor sesini farklı tonlarda yansıtabilen bir havaya bürünmüş. Kısaca daha sport ruhlu ve tahrik edici bir sürüş yakalanabiliyor. Yeni Civic önceleri olduğu gibi sağa sola virajlarda yatmıyor ve çizgisini kaybettirmeyeceği konusunda size güven veriyor. Performans sürüş seviyesine aldığınızda Civic gözlerini kısıyor ve daha keskin tepkiler veriyor. Sanki sıkılaşıp daha çok yekpare bir arabanın içindeymiş gibi hissettiriyor. Yani yola yapışıyor.


İlk Araba Mı? 5 / 3

Yaşadığın yer geniş bulvarlara ve rahat trafiğe sahip ise düşünebilirsin. Ayrıca böyle bir şehirde yaşıyorsan seni şanslı buluyoruz (:


Aile Arabası Mı? 5 / 4

Hem de havalısından. Araka bagaj da geniş.


Park Etme 5 / 3

Ne dedik başta? Coupe sedan. Eh. Arka cam tasarımı da ona göre. Siz en iyisi park sensörlerini dinleyip geri dönüş kamerasından yardım alın.


İmaj ve Tasarım 5 / 5

Agresif, korkutucu, çarpıcı harekete hazır. Bir de Type R versiyonuna sahip olabiliyorsanız Alman rakiplerin sizden çekeceği var.


Alternatif Modeller

BMW 4 Gran Coupe

Mercedes Benz CLA Serisi

Toyota C-HR


Önemli Uyarı: İçerikte bahsedilen araba modeli yurtiçi veya yurtdışında incelenmiş olup, bulunduğunuz ülkede bu özellikler mevcut olmayabilir. Tam özellikler için lütfen üretici firma ile görüşünüz.