MarkaMitsubishi
ModelEclipse Cross
Yıl2018
Fiyat127.000,00 ₺
4 × 4Evet
Ekonomi
Konfor
Hız
Detaylar


Görüntülenen fiyat tahmini olup, güncel fiyat için lütfen üretici firma ile görüşünüz.

ECLİPSE CROSS İLE DEĞİŞİMİ SEN BAŞLAT

Eclipse Cross ile Değişimi Sen Başlat
05-01-2019 885

Mitsubishi 1936 yılında ilk 4x4 modellini üretmiş bu işte kök salmış bir üretici. Fakat maalesef ülkemizde gene saklı kalmış değeri çok bilinmeyen bir marka olarak önümüze çıkıyor.
Yollarda Mitsubishi ASX görmüşsünüzdür. Nedense piyasada en çok tercih edilen dizel otomatiği Türkiye´ye gelmedi. Dizel otomatik bir model ASX için yerli kullanıcılara hitap edebilseydi Mitsubish´nin şuan durumu daha farklı olabilirdi.
Eclipse Cross benzinli model ile Türkiye´de ve CVT otomatik şanzımanı da bulunuyor.


Fiyat ve Yakıt Tüketimi 5 / 3

CVT şanzıman yakıt tasarrufu sağlasa da öyle kayda değer bir tasarruf zor görülüyor. Karoserini Outlander´dan da aldığını düşünürsek küçük bir araç da sayılmaz. Benzinli bir araç için çok yakıyor diyemeyiz ama hibrit rakiplerini de düşündüğümüzde geride kalıyor.


Kabin 5 / 4

Mitsubishi için gayet iyi bir kabin tasarımı mevcut. Geniş bir baş mesafesi ve gayet iyi bacak mesafesi var. Dokunmatik ekranın yanısıra vites yanında dokunmatik pad(touch pad) var ki burdan da multimedia sistemi kontrol edilebiliyor. Deri döşeme ve ısıtmalı ön koltuklar mevcut. Arka koltukların kayar olması ihtiyaç halinde daha fazla bagaj ihtiyacınızı karşılayabilecek güzel bir ayrıntı.

Coupe SUV tasarımından dolayı arka taraf ön taraf kadar ferah değil. Akıllı telefonlar için mirroring özelliği mevcut.
Kısaca kabin günümüz çizgilerini ve kompakt tasarımı yakalamış durumda.


Emniyet 5 / 4

Adaptif hız sabitleyici, otomatik uzun far, ön çarpışma önleyici ve şerit takip uyarı sistemi gibi gelişmiş teknolojiler mevcut. 7 hava yastığı var. Diz hava yastığı bizi mutlu edecekti ama maalesef.


Sürüş İzlenimi 5 / 3

Bir ok gibi fırlamıyor ama hızlanması su gibi akıyor. Gaza çok yüklenirseniz motor sesini duymaya başlıyorsunuz. Fakat aracın içerisinde bir sarsıntı ya da titreme hissetmiyorsunuz. Konfor hissiniz bozulmuyor.
Yüksek hızlarda rüzgarı sessizce yarıyor. Rüzgar sesi rahatsız etmiyor. Direksiyon biraz nazlı. Sağa sola keskin dönüşlerde rakiplerine göre biraz daha kas kuvveti istiyor. Virajlarda bir parça yatar gibi oluyor ve size ağır bir araba gibi hissettiriyor.
Mitsubishi burada gerçek bir 4 çeker kompakt SUV yaratmış. S-AWC(Super-All-Wheel-Control) sistemi Mitsubishi´nin yalpalamaya karşı geliştirdiği AYC sistemi ile 4 çeker sisteminin bir kombinasyonu şeklinde. Mitsubishi karlı ve stabilize yollarda kaymayı, saplanmayı önleme gibi avantajlar sağladığını ve sürücünün hamlelerine uygun bir sürüş vaadediyor. Extreme koşullarda bu aracı denemeyi çok isterdik ama şansımız olmadı.


İlk Araba Mı? 5 / 4

Yollarda farklı görünmek istiyor ve standart kompakt SUV´ları yollarda görmekten sıkıldıysan değişimi başlatacak olan sen olabilirsin ;)


Aile Arabası Mı? 5 / 3

Evet ama bagaj hacmi daha geniş olabilirdi. Tabi hem coupe SUV hem de genişlik pek aynı yerde buluşmuyorlar.


Park Etme 5 / 3

Bir hatchback kadar kolay.


İmaj ve Tasarım 5 / 4

Tasarımı farklı, farklı ve farklı.


Alternatif Modeller

Nissan Qashqai

Ford EcoSport

Toyota C-HR


Önemli Uyarı: İçerikte bahsedilen araba modeli yurtiçi veya yurtdışında incelenmiş olup, bulunduğunuz ülkede bu özellikler mevcut olmayabilir. Tam özellikler için lütfen üretici firma ile görüşünüz.