MarkaPeugeot
Model508
Yıl2021
Fiyat394.000,00 ₺
4 × 4Hayır
Ekonomi
Konfor
Hız
Detaylar


Görüntülenen fiyat tahmini olup, güncel fiyat için lütfen üretici firma ile görüşünüz.

MUHAFAZAKAR SEDAN TASARIMININ ÇIKIŞINDA SİZİ PEUGEOT 508 KARŞILIYOR.

Muhafazakar Sedan Tasarımının Çıkışında Sizi Peugeot 508 Karşılıyor.
23-05-2021 969

Peugeot 508’nin Peugeot için çok önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Şöyleki; 1982 Geneva Motor Show’da tanıtılan Peugeot 505 modelinden sonra 50x ile başlayan başka bir seri üretim otomobil(506, 507) gibi göremedik. Bunun nedeni belki Peugeot 504’ün başarısını 505 ile yakalamaması ve 50x başlayan modellere bir şekilde ara vermesi olabileceğini düşünüyoruz. Tabi bunlar tahmin.

Peugeot 508 kalite, sürüş ve donanım olarak VW Passat’a apaçık bir rakip.


Yakıt Tüketimi 5/5

Kısa ve öz. Yakıt konusunda başarılı bir sedan.


Sürüş İzlenimi 5/3

Tam bir sedan konforu hayali kuruyorsanız bundan hemen ayrılın. Bozuk sırtlarda ve çukurlarda sarsıntılı. Komfort sürüş modu bu durumu elimine etmekte fayda sağlıyor. Tasarımdan galen bizce sport sedan ruhunu direksiyon başında hissetmek isterseniz Sport modu bir deneyin. Çok agresif bir sürüş görmesek de heyecan yaratabiliyor. Tırmanan virajlarda şansıman biraz gecikmeli tepkiler verebiliyor.

Otobanda su gibi akıyor. Yola tutunuşunu sevdik.


Kabin 5/3

Dış tasarımdaki çizgiler içeride de sizi karşılıyor ve o harmoniyi hissediyorsunuz. Fakat bir sedanın içinde daha geniş bir kabin beklerdik. Yani ferahlığı hissedebileceğimiz bir tane. Arkada üç yetişkini hayal etmek biraz zor.

İçerisi gayet havalı hatta bir parça fazla janjanlı. Tabi 2016´dan bu yana Peugeot´un malzeme kalitesini arttırma ve daha teknolojik bir ambians yaratma çabası takdire şayan.


Emniyet

Safety Pack ile aktif kör nokta uyarı sistemi + Akıllı Işık Sistemi (Smartbeam) + Aktif şerit takip sistemi + Hız levhası tanıma sistemi + Park Assist (Otomatik park sistemi) gibi özelliklere ulaşabilirsiniz.


İlk Araba Mı? 5/2

Bir Peugeot 208´e ne dersin?


Aile Arabası Mı? 5/3

Evet. Peugeot 508 bir aile arabası. Bagaj, sınıfındaki rakipleri ile karşılaştırıldığında daha küçükçe. Aerodinamik ve spor çizgilerden kaynaklı olabilir.

Burada bizce dikkat etmeniz gereken sıkışık trafikte ve dar yollarda ne kadar sıklıkla yol aldığınız. Boyutları hesaba katın.

Genç ve küçük çocuk sahibi bir aile iseniz hem küçük çocuklara hem de genç çocuklarınıza yeterli mekan vaadediyor.


Park Etme 5/3

Sedan park etmek bir kısım sürücüler için problematik olabiliyor. Fakat park asistanlı bir sedanı park etmek tabiki daha kolay.


İmaj ve Tasarım 5/4

Şuan Peugeot 308’de ve devamında Peugeot’un yeni SUV modeli 3008 ve 5008’de görülen karakteristik arka stop lambaları, sağlamlık ve premium mesajı veren dış tasarımın temelleri 508’de atıldı diyebiliriz. Biz bu tasarım çizgisini oldukça beğendik.


Alternatif Modeller

Ford Mondeo

BMW 3 Serisi

VW Passat


Önemli Uyarı: İçerikte bahsedilen araba modeli yurtiçi veya yurtdışında incelenmiş olup, bulunduğunuz ülkede bu özellikler mevcut olmayabilir. Tam özellikler için lütfen üretici firma ile görüşünüz.